Bez plynu se neobejdeme - můžeme za něj ale platit méně?

Řada českých domácností by bez plynu mohla fungovat jen velmi obtížně. Obzvlášť pokud plyn používáte i k vytápění, jste na něm, dá si říct, závislí.

Bez plynu se neobejdeme - můžeme za něj ale platit méně?

obrázek není k dispozici

Závislost na plynu se nepříjemně promítne do Vašich celkových výdajů. Plyn není zadarmo a obzvlášť topná sezóna se může pěkně prodražit. Zbavit se závislosti na plynu asi není ve většině případů reálné a i kdyby ano, nahradí jej jiná podobně drahá alternativa. Možnosti, jak ušetřit za plyn ale přesto existují. Každý dodavatel plynu prodává plyn za svoji cenu a ceny jednotlivých dodavatelů se od sebe často velmi výrazně liší. Pokud Váš dodavatel nepatří k těm nejlevnějším, můžete od něj klidně odejít a vybrat si takového dodavatele, který Vám bude vyhovovat. Úspora, které takto dosáhnete může být často i několik tisíc korun ročně a to rozhodně není zanedbatelné.


Online kalkulátor plynu - rychlý přehled o cenách

Poznat, který dodavatel je ten nejlevnější není nic složitého, stačí využít nějaký online kalkulátor plynu a během několika okamžiků se sami snadno zorientujete v cenách dodavatelů plynu ve Vašem okolí. Pak už stačí jen vybrat toho nejlevnějšího a požádat o převod. Nemusíte ani nikam chodit, vše potřebné vyřeší nový dodavatel za Vás a nezbytné smlouvy podepíšete doma a pošlete novému dodavateli poštou. Změna dodavatele plynu Vás nebude vůbec nic stát, takže šetřit díky levnější ceně plynu začínáte prakticky ihned.

Nemusíte se bát, že Vás nový dodavatel chce jen nalákat na výhodnou cenu, kterou za pár měsíců výrazně zvedne. Změnit dodavatele plynu totiž můžete v podstatě kdykoli, takže jen stačí čas od času použít kalkulátor plynu např. zde a hned víte, kolik byste mohli ušetřit přechodem k jinému dodavateli plynu. Podobnou praxi můžete vyzkoušet i u dodavatele elektřiny. Vhodnou volbou dodavatelů energií můžete reálně uspořit i tisíce korun ročně.

Přehled všech článků

Archiv článků

28. 01. 20 Bezpečný domov plus a bonus pro nešiky

09. 05. 18 Vyklízení půd Brno

09. 04. 18 Stěhování bytu se vyplatí s odbornou firmou

12. 03. 18 Virtuální kancelář a její výhody

Koupit nemovitost ve městě Hradec Králové můžete také pro investiční účely. Pronajímat ji následně můžete také prostřednictvím různých ubytovacích portálů specializujících se na krátkodobé pronájmy nemovitostí. Právě krátkodobý pronájem přináší investorům zpravidla vyšší míru návratnosti než pronájem dlouhodobý. Je to hlavně z důvodu, že turisté si za ubytování v Hradci Králové (ale i jiných městech) připlatí v přepočtu na noc více, než je tomu u dlouhodobých ubytování.

Novostavby, reality Praha od Faraon reality.

Stěhujete se do Prahy za prací? Využijte výhodné nabídky na prodej bytů Praha od developera FINEP!REALITY V KRÁLOVEHRADECKÉM KRAJI

| reality Hradec Králové  |  reality Jičín  |  reality Náchod  |  reality Rychnov nad Kněžnou  |  reality Trutnov  |

-->